Pripravljalni obisk na Portugalskem / Preparatory visit in Portugal

14. 3. 2023 sva se s sodelavko odpravili na 3-dnevni pripravljalni obisk v Sintro, slikovito mesto na zahodu Portugalske, ki se ponaša z bogato zgodovino. Obiskali sva šolo v okrožju Rio de Mouro, kjer so naju gostiteljice toplo sprejele. Z njimi sva preživeli dva dni. Razkazali so nama šolo, povedali o njihovem šolskem sistemu, na sestankih pa smo skupaj načrtovali srečanje v mesecu maju, ko tja odhajamo z našimi učenci, ter junijsko srečanje, ko nas s svojimi učenci obiščejo v Kopru.

Popoldneva smo namenili medsebojnemu spoznavanju. Skupaj smo si ogledali njihovo prestolnico Lizbono, najzahodnejšo točko Evrope Cabo da Roca, obalno mestece Cascais in uživali v čudovitem sončnem zahodu.

Zadnji dan smo zaključili, kot se spodobi, s skupno večerjo. Komaj že čakamo, da se tja odpravimo z našimi osmošolci, ki jih čaka nepozaben teden.

Zapisala: Tadeja Savski

On 14 March 2023, my colleague and I went on a 3-day preparatory visit to Sintra, a picturesque town in western Portugal that boasts a rich history. We visited their school in Rio de Mouro district, where the hosts welcomed us warmly. We spent two days with them. They showed us the school, told us about their school system, and in meetings we planned our mobility in May, when we are going there with our students, and the June mobility when they visit us in Koper with their students.

We spent our afternoons getting to know each other. Together we visited their capital Lisbon, Europe’s westernmost point of Cabo da Roca, the coastal town of Cascais and enjoyed a beautiful sunset.

We finished the last day, as befits, with a dinner together. We can’t wait to go there with our 8th-grade students to have an unforgettable week.

Written by: Tadeja Savski

(Visited 47 times, 1 visits today)

Morda vam bo všeč tudi...