O projektu / About project

Projekt Erasmus+ Na krilih raznolikosti – On the Wings of Diversity

Projekt, ki ga sofinancira Evropska unija, se na naši Osnovni šoli Antona Ukmarja Koper izvaja v času od 1. 10. 2022 do 31. 3. 2024. Ob visokem deležu učencev priseljencev iz različnih držav je eden večjih izzivov naše šole strpnost in medkulturno zavedanje ter sprejemanje drugačnosti in raznolikosti med učenci in učitelji. Pomembna je tudi ozaveščenost mladih o socialni izključenosti kot posledici predsodkov.

Z izvedbo mednarodnega projekta želimo doseči večje vključevanje učencev z manj priložnostmi v življenje na šoli in širše. Zmanjšati želimo nestrpnost med učenci, odpraviti predsodke in ozavestiti pomen strpnosti, s poudarkom na spoštovanju raznolikosti in medsebojni pomoči. Vsem učencem, predvsem pa učencem priseljencem, želimo zagotoviti dobro počutje, občutek sprejetosti in okolje, v katerem se bodo počutili varni. Eden od ciljev je okrepiti njihovo samopodobo z razvijanjem njihovih močnih področij, kar bo pripomoglo k njihovemu vključevanju v različne šolske dejavnosti. Navsezadnje želimo s projektom izboljšati kompetence učiteljev za delo z raznolikostjo. Zavedamo se, da imajo le-ti ključno vlogo pri vključevanju učenca priseljenca v razred in lahko s svojim znanjem pripomorejo k boljši sprejetosti.

V času projekta se bodo na šoli izvajale aktivnosti na različnih področjih, v katere bodo vključeni učenci od 1. do 9. razreda. V času trajanja projekta bosta dve skupini dvanajstih osmošolcev v spremstvu učiteljev odšli na Portugalsko in Ciper, državi, ki se spoprijemata s podobnimi izzivi na področju vključevanja učencev priseljencev v šolski sistem. V zameno bomo na naši šoli tudi gostili učence iz osnovnih šol omenjenih držav.

To read the description of the project in English, click on the link below:

(Visited 143 times, 1 visits today)