Mednarodni dan migrantov / International Migrants Day

V okviru Erasmus+ projekta, ki ga sofinancira Evropska unija, smo v ponedeljek, 12. 12. 2022, na naši šoli organizirali prireditev Na krilih raznolikosti, s katero smo obeležili mednarodni dan migrantov. Prireditev je s pozdravnim nagovorom, v katerem je povedal, da si na šoli prizadevamo vsem učencem zagotoviti dobro počutje in sprejetost, otvoril ravnatelj Andrej Mlinar.
Po nagovoru so se obiskovalcem, med katerimi so bili tako zaposleni šole kot družine priseljencev in ostalih nastopajočih, predstavili učenci priseljenci pod vodstvom učiteljice Patricije Kravanja. V maternih jezikih so povedali, kaj jim je v Sloveniji všeč in kaj pogrešajo.
Osrednja gostja medkulturnega dogodka je bila Arbnore Avdylaj, nekdanja učenka naše šole, danes uspešna ženska, zaposlena na Veleposlaništvu Republike Kosova v Ljubljani. Arbnore nam je zaupala svojo življenjsko zgodbo, ko se je zaradi vojne na Kosovu kot petletna deklica odpravila boljšemu življenju naproti. Pot jo je zanesla v Slovenijo, kjer živi in dela še danes.

Prireditev je obogatil šolski pevski zbor pod vodstvom učiteljice Ive Dobovičnik in plesna točka učenk pod vodstvom učiteljice Jane Žerjal.
Po dogodku so se obiskovalci posladkali s tradicionalnimi slovenskimi sladicami ter sladicami držav, iz katerih prihajajo naši učenci priseljenci. Le-te so nastale izpod rok učiteljice Tatjane Dominić Radivojević.

As part of the Erasmus+ project co-financed by the European Union, on Monday, 12 December 2022, we organised an event On the Wings of Diversity at our school to mark the International Migrants Day. The event was opened by the school’s principal Andrej Mlinar in a welcome address in which he said that the school strives to ensure the well-being and acceptance of all our pupils.

Under the guidance of teacher Patricija Kravanja, our immigrant pupils introduced themselves to the audience, among whom were the school employees as well as the families of immigrants and other performers, In their native languages they told us what they like in Slovenia and what they miss.

The main guest of the intercultural event was Arbnore Avdylaj, a former student of our school, now a successful woman employed at the Embassy of the Republic of Kosovo in Ljubljana. Arbnore told us her life story when, as a five-year-old girl, she embarked on a better life as a five-year-old girl. The journey took her to Slovenia, where she still lives and works today.

The event was enriched by the school choir led by teacher Iva Dobovičnik and a dance show of schoolgirls under the guidance of teacher Jana Žerjal. After the event, the visitors could taste some traditional Slovenian desserts and desserts from the countries from which our immigrant students come. The desserts were made at the hands of the teacher Tatjana Dominić Radivojević.

(Visited 16 times, 1 visits today)

Morda vam bo všeč tudi...